up
ara

zehra belim

zehra belim

zehra belim

@zehrabelim

Kitap hakkında yazılan yorumların bir kismini okudum ve genel olarak gördüğüm yorumlarda kitabın ''pornografik'' adı altında incelenmesi. Eminim ki bunu söyleyenler kitabı sonnuna kadar okumayip yarıda birakmislardir eğer ki seriyi ön yargıyla okumasalar kitabın asıl temasının ''AŞK'' olduğunun farkına varicaklardi.
Tamam çok fazla dindar biriyseniz kitabı okumanızı tavsiye etmiyorum fakat yazar sıkıcı bir aşk hikayesi yazmak yerine kitabı daha heyecan verici bir hale getirmiştir. Zaten amaçta bu değil midir ? Sıkıcı bir ask hikayesi olsaydı sıkıcı olduğundan herkes sıkılmaz mıydı ? önemli olan diğer ask romanlarından farklı olması . Yazar aşk temasının içine biraz seks ( tamam biraz demek doğru olmaz ) katmış ve christian' ın kötü geçmişi olayları karmakarışık bir hale sokmuştur christian ın bu zamanlarında Anastasia ona destek olmuştur . birbirlerine o kadar çok baglaniyorlar ki sonunda da evleniyorlar zaten :-) okumanızı tavsiye ediyorum.
ataç ikon Grinin Elli Tonu
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
zehra belim

zehra belim

@zehrabelim

Çok çok çok çok ama çok güzel bir kitap:-)
Yazar kitapta her yaşa hitap etmis. Dışarıya vuramadığımız duygularımızı yazar bizim için dışarıya 'olduğu gibi' yansıtmıştır. Olması gerekenin üstünde bir kitap. Ancak bu kadar gerçekçi ve sevimli yazılabilirdi . kesinliikle sıkıcı değil hatta komik :-) okumanızı tavsiye ediyorum begeniceginizden eminim. Tabi duygusuz öküzlerin beğenmemesi ne birşey diyemem .
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum