up
ara

ziya nur

Olmayanı Hayal Et.
Doğum Tarihi : 1 Ocak Cuma 1988
Katılım Tarihi : 19 Ocak Salı 2016 15:15 - 1255 gün
Cinsiyet : Erkek
Olmayanı Hayal Et.
ziya nur

ziya nur

@ziyanur

Okuduğum ilk kitap. Bundan dolayı benim için çok özel bir eserdir. Ayrıca bana kitap okumayı sevdirmesinde etkili olması benim için çok daha anlamlı ve önem arz ediyor.
ataç ikon Sefiller
kitaba 8 verdi
0 yorum
ziya nur

ziya nur

@ziyanur

Jean Jacques Rousseau, bu kitapta farklı yerlere yapmış olduğu gezileri anlatmış. Gittiği yerlerin adeta ruh halini dile getirirken aynı zamanda kendisinin de ruh halin çok iyi bir şekilde yansıtmıştır. Yazarın;yaşamı ve insanlığı; yaşama,doğaya ve insanlığa bakış açısı beni çok etkiledi.
Bu kitap, benim ruh halime çok iyi geldi.Bunun için bu kitabı çok sevdim.
ataç ikon Yalnız Adamın Hayalleri
kitaba 9 verdi
0 yorum
ziya nur

ziya nur

@ziyanur

İşlediği suçtan dolayı zor bir hayat yaşayan Meursault'ın mutsuzluğun için de mutluluğu arayışı ve mutlu olarak yaşamaya çalışmanın romanı.
ataç ikon Yabancı
kitaba 8 verdi
0 yorum
ziya nur

ziya nur

@ziyanur

Kitapta;aşk,ölüm,umut,umutsuzluk,iyilik,kötülük...var. Bütün bunların insan yaşamına etkileri kitabın asıl konusunu oluşturuyor. Yazar bu kavramları insan ilişkileri ile anlamılı bir şekilde çok etkileyici bir dil ile yazmıştır. Olaylar arasındaki beklenmedik bağlantılar ve olayların acıklı bir şekilde son bulması çok etkileyiciydi.
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
kitaba 9 verdi
0 yorum
ziya nur

ziya nur

@ziyanur

Dinlerin Savaşları
Ali Şeriati,bu eserinde hepimizin sık sık duymuş olduğu dindar ile dinsizin savaşı, dindar ile dinsizin mücadelesi düşüncesine karşı çıkmaktadır. Ona göre asıl savaş ve asıl mücadele dinler arasında oluyor. Çünkü yazara göre hiçbir insan ve hiçbir toplum dinsiz değildir ve dinsiz olamaz. Bunun için yapılan mücadeleler yapılan savaşlar dindar-dinsiz arasında değil dindarlar arasında olmuştur. Çünkü hazreti Muhammet (SAV) ile mücadele eden müşriklerin de bir dini vardı. Aynı şekilde toplumlar arasında yapılan diğer savaşlarında tarafların dinleri farklı da olsa dinsiz değillerdir. Asıl önemli olan bu dini inancın doğruluğu ve yanlışlığıdır.
ataç ikon Dine Karşı Din
kitaba 9 verdi
0 yorum