up
ara

Zuhal Okal

Zuhal Okal

Zuhal Okal

@zuhalokal

Yorucu bir film. Sağlam kafayla oturup izlemek gerekiyor aksi takdirde hiç birşey anlamıyorsunuz. Fizik bilgim yok o yüzden filmde anlatılanlar ne kadar doğru bilmiyorum. Uyku modülleri,izafiyet teorisi,karadelikler,solucan delikleri vs... Nolan çıtayı öyle bir yükseltmiş ki bu filmin üstüne bir daha uzay,bilim-kurgu filmi yapılmasın bence. Zaten bu filmi beğenenler, artık kolay kolay uzay filmi beğenmezler. Filmde ki müzikler tek kelime ile ŞA-HA-NE... Eşi benzeri olmayan melodiler var filmde. Gerilimi,aksiyonu çok iyi hissettiren bir film. Baba-kız ilişkisi çok iyi işlenmiş en azından bana etki etti. Kafama takılan tek şey Cooper karadelikten nasıl kurtuldu?
En çok etkilendiğim sahne final sahnesiydi. Baba kız buluşması kesinlikle çok duygusaldı. Murhp'in söyledikleri eşliğinde çalan müzik en müthiş sahneydi. Brandy'nin Edmunds'ın gezegeninde, sevdiği adamın çoktan ölmüş olduğunu gördüğü sahneye herkes dikkat etmemiş bence ama Brandy'nin yüzünde ki o ifade hala aklımdadır..
okuyanlara teşekkürler.
Yıldızlararası
filme 10 verdi
18 beğen · 7 yorum
Yasin Demirtaş (@yasindemirtas)
Yüzüklerin efendisinden sonra izlediğim en iyi filmdi . Su şehri sahnesi var hatırlıyorsan . Dalgalar yükseliyordu ya . Orada 1.25 saniyede bir ‘ tık ‘ sesi geliyordu. O dünyadaki bir güne eşitmiş . Uzay - Zaman çok farklı birşey . Anlatılanlar doğru .
17.12.18 beğen 2 cevap
İlhan yücel (@ilhanyucel)
Filmi tekrar izlemek gerek bende 1 kere izledim. Karadelikte düştüğü yer sanırım insanoğlunun çok uzakta bir gelecekte diyazn ettiği zamanları paralel olarak işleyebildiği canlı formasyon için bir tür arayüz. Bu arayüzle birden fazla geçmiş zaman köprüler atabiliyor geçmişe sinyal gönderebiliyor. Ordan kurtulması ise tekrar izlemek lazım sanırım orada varolan dijitalleşmiş formlar sayesinde olabilir belkide emin olmamakla birlikte böle sanırım.
17.12.18 beğen 1 cevap
Anıl Uzlu (@aniluzlu)
Film son derece gerçekçi geldi bana. Sebebi ise senin sorunla aynı; Cooper karadelikten nasıl kurtuldu? Karadeliklerin içerisinde ne olduğunu bilmiyoruz, sadece teoriler mevcut. Nolan ise bu teorilerden en basit olan ‘’Karadelikler de zaman durur’’ kısmını kullanmayı tercih etmiş. Ayrıca karadelikler zamandan bağımsız olduğu için geçmiş-gelecek ilişkisini kurabilmiş yönetmen. Bu film insanın ufkunu genişletiyor. Arkadaşlar ciddiye alınmalı böyle yapımlar. Sonsuzluktan bahsediyoruz, çok fazla olasılık var :))
17.12.18 beğen 1 cevap
GÖLGE (@golge3434)
Abartmayalım o kadar da güzel bir film değil...
18.12.18 beğen cevap
Zuhal Okal

Zuhal Okal

@zuhalokal

Ah be James...
---spoiler---Itiraf etmek gerekirse sırf James Franco'nun o güzel gülüşünü görmek için izlediğim dizi. Kelebek Etkisi adlı filmi izlediyseniz bu dizinin konusu size yabancı gelmeyecek. Filmin ana düşüncesi geçmişte biseyleri değiştirmeye kalkarsanız geleceği de alt üst edersiniz. Evet öyle de oldu Jake bir suikastı önlemeye çalışıyor ama gelecekte nelere mal olacağını bilmiyor. Jake ve Sadie müthiş yakisiyorlardı. Herkeste olduğu gibi bende final sahnesinde ağladım. Şunu her zaman savunmuşumdur kısa süren diziler daha kaliteli oluyor. Konu sündürülmeden kısa kesilmiş çok da iyi olmuş. Ayrıca final bölümünde Kennedy yaşasaydı bak Amerika böyle bir yer olacaktı algısı neden verilmek istenmiş anlayamadım.... güzel dizi tavsiye ederim...
11.22.63
filme 10 verdi
5 beğen · 4 yorum
Ömer AKALAN (@omerakalan)
onun kennedy ile bir alakası olduğunu sanmıyorum. kennedy kusursuz bir başkan olmuş olabilir ama yine de sonrakiler işi batırmış olabilir. yani çok ihtimal var. kennedy e laf edecekleri sanmıyorum
23.01.19 beğen 1 cevap
PinarSvlk (@jaigurudevaom)
Ben de bu diziye başlamayı düşünüyorum. Anlatımınız sürükleyici ve daha da ilgimi geçti. Teşekkürler.
23.01.19 beğen 1 cevap
Zuhal Okal

Zuhal Okal

@zuhalokal

Uzun ve spoiler içeren bir yazı...
Palme d'or ödüllü, oyuncuların çok iyi seçildigi, oyunculuğun ve doğallığın had safhada olduğu,bolca yakın çekimlerin mevcut olduğu,uzun sahneleri bol olan son yıllarda izlediğim en iyi aşk filmi değil en iyi aşk acısı filmidir. Aşk acısı nasıl çekilir onu öğrendim diyebilirim sadece filmin son 40 dakikasında görmüş olsakta.

Öncelikle filmin ismini çok seviyorum, bi cümle ancak bu kadar güzel olabilir; mavi en sıcak renktir.

Filmi kaç defa izlediğimi saymadım ama gerçekten defalarca izlediğim bir film canım sıkıldıkça açıp Adele'in yalnızlığına,çektiği acıları derinlemesine izlemeyi seviyorum. her zerresi müthiş bir film.


Emmanin Adele'in hayatına girmesiyle başlayıp, çıkmasıyla biten bir film. Yani hüzünle başlayıp hüzünle biten.


Baş karakterimizin evden çıkmasıyla film başlıyor. filmde hep Adele sahnelerini görüyoruz. Emma'yi ya da başka karakterleri hiç bir zaman yalnız görmüyoruz. 3 saatliğine Adele'in hayatına giriyoruz yani.

Adele'in thomasla yaşadığı şeyleri geçerek direk emmayla karsilastigi sahneye gelmek istiyorum. aslında thomas'la buluşmaya gidiyor ve tesadüfen meydanda Emma'nın mavi saçlarını farkediyor. Çok iyi çekilmiş bir sahneydi Adele'in yaşadığı karmaşıklık çok iyi hissettirilmisti. Daha sonra tesadüfen Emma'yla bir barda karşılaşıyorlar ve o sahne de Emma'yla tanışmış olduk. Aslında filmlerde öyle sahneler görmek zor mesela Adele'in güzel sanatlar ile ilgili düşünceleri,Amerikan filmlerini sevmesi,İngilizceyi bilmesi yani biz Adele'i tanıyoruz. Ne kadar bir senaryo da olsa yönetmen (aynı zamanda filmin senaristi) gerçek bir karakter çıkarmış ortaya. Şimdiye kadar izlediğim filmlerde böyle birşeye şahit olmadım.

Adele'in dans edişleri, iştahlı yemek yemesi, arkadaşlarıyla sohbetleri ve vakit geçirmesi, emmayla olan,arkadaşlariyla olan kavgaları filmin en doğal sahneleriydi özelikle kavga sahneleri ve sohbet sahneleri en uzun sahnelerdi sanırım filmi gerçekçi kılan da buydu. Hiç bir sahne öylesine cekilmemisti her sahne bize Adele hakkına bişey öğretiyordu.

Filmdeki bank sahnelerine resmen bayıldım. Aşama aşama ilerliyor bank sahneleri.
1.bank sahnesinde Emma adelin resmini çizerken adele'in çaktırmadan emma'yi izlemesi, felsefe üzerine konuşmaları, Adele ve emmanin düşüncelerinin,hayata bakışlarının farklı olduğunu gördüğümüz ilk sahneydi . adele'in emmadan felsefe dersi için yardım isterken ki yüz ifadesi,yüzüne vuran güneş, saçına düşen pamukçuk hepsine çok dikkat ettim ve gerçekten izlerken keyif aldım. Adele'in duygularını bakışlarında anladım. Emma'ya karşı bir hayranlık duyuyordu.
2. Ve 3.bank sahnesi aşklarını tutkularını gördüğümüz sahne.
4.bank sahnesi önceki sahnelerden birinde duyduğumuz "kalbin bir şeyin özlemini çekmesi" cümlesinin en yakıştığı sahne. Adele'in yalnız başına oturması, bankın yanındaki devasa ağacin hışırtısıyla acı dolu gözlerle yola bakması Ve adeta emma'yi beklemesi sonra banka uzanması filmin en şahane sahnesi,filmdeki aşk acısının ennn iyi anlatıldığı sahne. Çok enteresan ama adele'i öyle görünce aşk acısını bende iliklerime kadar hissettim olmayan aşk acımı çektim.

Adele film boyunca hiç duygularını kelimelere dökmüyor. Her zaman bakışlarıyla ve ağlamalariyla anlatıyor. Bir günlük tutuyor ama ne yazdığını asla görmüyoruz. Bakisma demişken bu konuda adele'in oyunculuğu baya baya iyiydi, bakışlarıyla çok şey anlatıyordu.


Filmde en çok hoşuma giden sahnelerden biri de
Adele'in doğum gününde i follow rivers şarkısıyla dans edişi. Özellikle sahnenin girişi usta bir ressam tarafından yapılmış bir tablo gibi.
Bu sahneyi neden bu kadar seviyorum bilmiyorum. şarkı mi çok guzel, adelin dans edişi mi yoksa sahnedeki mavimsi efekt mi yoksa yönetmenin kamera açısı mı bilmiyorum. Bildiğim tek bisey var hayatım boyunca izlemekten asla sıkılmayacagim müthiş bir sahne.

Geleyim filmdeki müziklere . Tema müziği yoktu ordan buradan çalan şarkılar vardı . Ya sokaktaki bir sanatçı ya bardaki bir şarkı ya da radyodan çalan bir şarkı . Ama hepsi akılda kalıcı şarkılar, sarkilarin çaldığı sahneler çok uyumluydu. Hepsi birbirinden güzeldi..
Özellikle adele'in emma'yi ilk gördüğünde çalan melodiye aşık oldum resmen bu melodiyi filmin son sahnesinde de duyuyoruz .

Aileler arası sınıfsal farklılıklarda seyirciye çok güzel verilmiş.

Adele ve Emma ilişkisi baya ilerlemiş hatta yıllar geçmiş Emma mavi saçlarından vazgeçmiş biraz daha olgunlaşmış Adele çoktan öğretmen olmuş ve ikisi bir evde yaşıyorlar. adelin yemek hazırlığı yapması, emmanin arkadaşlarıyla parti vermesi filmin en önemli sahnelerinden çünkü artık ikilinin eskisi gibi olmadığını görüyoruz. Birbirlerinden çok uzaklar özellikle Emma. O sahnede Adele'e ciddi anlamda üzüldüm çünkü Emma tarafindan 2.plana atılmış gibiydi . Ve Lise ile olan samimiyeti rahatsız ediciydi bu sahneyi izlerken şunu da düşündüm Adele ve Emma tanıştıklarında emma'nin sabine ile ilişkisi vardı . Yani ilişkisi varken adele ile yakınlaştı, flört etti. Adele ile birlikteyken de lise ile yakınlaştı. Herkes buna dikkat etmemiştir bence.

Bi ilişkide bi taraf diğerinden daha çok sever derler,bu ilişkide en çok seven adele'di.

Emma adele'den uzaklaşınca Adele kendini başka kollara atar. Herkesin çok etkilendiği o büyük kavgadan sonra Adele bir enkaza dönüşür ve karakterimizin bitmek bilmeyen acı dolu günleri başlar. Ayrıliktan sonra Adele'in okulda öğrencilerle olan dans gösterisinde bir yandan dans ederken bir yandan ağlaması işte o sahnede içim cız etti yemin ederim hiç bir ağlama sahnesi bu kadar ağır gelmemişti. Sınıfta çocuklarından çiçek alıp veda ettikten sonra yalnız başına kalıp ve yine salya sümük ağlaması sonra çaresizce kalkıp gitmesi bu sahneler öyle gecistirilmis sahneler değildi aşkıda acıyı da yalnızlığı da çok iyi anlatıyordu.Aradan 3 yıl geçmiş, Emma ve Adele bir kafede buluşurlar. Bu sahne oyunculuğun zirve yaptığı sahne . Birbirlerini görünce kuru kuru tokalaşmalari Adele'e garip gelir ve Emma'ya sarilir yine bu sahne ciğerimi bıraktığım sahne .Adele'in emma'ya olan özlemini hissettim.
Emma da adele'i özlemiş aslında ama artık onu sevmiyor sadece cinsel açıdan arzuluyor ya da ben kendimce öyle yorumluyorum Adele'in burnu aka aka ağlaması inanılmaz doğaldı hicbir kaygısı yok gibi ağlıyordu. Sohbet etmeye başladıklarında benim en çok dikkatimi çeken şey iki yabancı gibi olmalari, aralarında ki mesafe çok rahatsız ediciydi kaskatıydıydılar. Sonra Adele bir soru sorar ve gerçek düşünceler konuşulmaya başlar. Ama ne fayda Emma onu sevmediğini söyler. Adele emmayla vedalaşırken sarılması yine o sahne de göz yaşlarıma hakim olamadım. Emma gittikten sonra da masada tek başına ağlaması yüreğimi o masada bıraktım resmen.

Yıllar geçtikçe adele'in gözlük kullanmaya başlaması, artık saçlarını topuz yapmaması, öğrencilerine daha otoriter davranması yıllar içinde adele'in büyüdüğünü , olgunlaştığını gösterdi.

Filmi izleyen çoğu arkadaş ayrılık sahnesinden etkilendiklerini söylemişler ama ben en çok final sahnesinden etkilendim. Çünkü o sahne artık herşeyin sonlandığını gösteriyordu. Sergiye mavi elbisesiyle gelmesi ve Emma'nin şefkat dolu bakışları Adele'in ne yapacağını bilememesi ve rahatsız edici mesafe..Bu sahne de Lise ve Adele karşılaşır sohbet ederler Emma bunu farkedince yüz ifadesi dikkatimi çekti bi huzursuzluk vardı yüzünde. Bi kaç tanıdıkla konuştuktan sonra Adele emma'ya veda etmeden sergiden çıkar, sigarasını yakar ve emma'yi ilk kez gördüğü sahnedeki müzik eşliğinde seyirciye arkasını dönüp sokakta yürür. Işte en çok etkilendiğim sahne budur. Kalbime bir şey oturdu . O sahne her aklıma geldiğinde içimden birşeyler eksilir. Adele'in yüzünde anlatmak istediği o kadar çok şey vardı ki. Evet anladım ki Adele ve Emma bir daha hiç görüşmeyecek iste Adele bunun bilincinde ilerliyor sokakta,bu birbirlerini son görüşleriydi. Sonsuza kadar birbirlerinin hayatından çıktılar beni en çok üzen şey bu oldu sanırım. Bir zamanlar çok sevdiğin çok değer verdiğin insanı bir daha hiç göremeyecek olmak herkesin kalbinde bir yara açar. Adele'in hayatındaki Emma dönemi bitti. Hayatının sonuna kadar Emma'ya bitmek bilmeyen bir özlem duyacak.
Ben bu sahne de çok şey hissediyorum da kimse beni anlamıyor gibi. Bu sahnenin atmosferi,hissettirdikleri sıradışı.
Şu detayda dikkatimi çekti filmin ilk sahnesi Adele'in evden çıkıp yürümesi ile başlıyor. Bitiş sahnesi de yine sergiden çıkıp yürümesiyle bitiyor ama bu sefer farklı bir Adele vardı büyümüş bir Adele..
Adele'in giydiği mavi bluz mavi gömlek,mavi fular, Adele'in odasının mavi renk olması,annesinin mavi bluz giymesi,mavi çarşaflar,sokaktaki kapının pencerenin mavi olması, sokak eyleminde mavi sprey sıkması,okuldaki dans gösterisinde mavi elbise giymiş olmasi,ayrıldıktan 3 yıl sonra yine mavi giyip Emma'yla buluşması,son sahnede bir kadının mavi çok yakışmış demesi ve Emma'nin bakışı bunların hepsi müthiş detaylardı..

Evet ben bu filme aşığım...
Mavi En Sıcak Renktir
filme 10 verdi
12 beğen · 4 yorum
Sima Tok (@simatok)
Yazdıklarını büyük bir iştahla okudum. Bu filme benim kadar aşık olan birini görmek beni mutlu etti. Şaşırdım çünkü benim de favori iki sahnem var biri ilk birbirlerini gördükleri sahne diğeri ise final. O sonunda sigara yakışı... Her neyse, mavi en sıcak renktir.
04.12.18 beğen 1 cevap
Gece Derin (@gecederin)
Bir film nasıl izlenir konulu bi yazı olmuş sanki seninki. Yazdıklarını okudukça filmi izlerken görüp de fark etmediğim detaylar çıktı karşıma. Finaldeki o sigara sahnesini benim kadar seven birini görmek güzel. Onca zamanın onca acının üzerine o sigara çok şey anlatıyordu, bir de o sergiden çıkıp yürüyüşü zaten başlı başına bi film gibiydi. Severek okudum yazını, emeğine sağlık :))
04.12.18 beğen 1 cevap
Zuhal Okal

Zuhal Okal

@zuhalokal

İz bırakır..
--spoiler içerir--
Hayatımda okuduğum en şahane,en etkileyici,en sürükleyici kitap. Bir insan elinden çıkan bu roman nasıl bu kadar iz bırakabilir? Daha önce okumaya başlayıp sıkılınca elimden attığım bu şaheseri neden daha önce bitirmedigim için kendime kızıyorum.Tarih hocamın tavsiyesi üzerine aldığım kitabı yaklaşık 4-5 yıl sonra baştan başlayıp 1 hafta içerisinde bitirdim. Bitirince de büyük bir boşluğa düştüm.Emir'in Hasan'a yaptığı şeyleri hiç bir zaman kabullenemedim, ona hep kızgın kaldım. Kitapta beni en çok şaşırtan olay Emir ile Hasan'ın kardeş olmaları ve Hasan'ın çoktan ölmüş olması. Ben Emir ve Hasan bir gün buluşup geçmişin hesaplaşmasını yapacaklar diye beklerken Emir Hasan'ı çoktan kaybetmiş. Ve asla unutamayacağım kitabın son sayfasında Emir'in Hasan'ın oğluna söylediği şu sözdür .
- senin için bin tane olsa yakalarım.
Bu kitabı okumama sebep olan hocama ve bu etkileyici romanı kaleme alan yazara sonsuz teşekkürler 🌸
ataç ikon Uçurtma Avcısı
kitaba 10 verdi
29 beğen · 5 yorum
SHADOWMAN (@melankolikruhum)
Belki Hasan değil ama Emir Sohrab can ile hesaplaşıyordu ve ömrünün sonuna kadar da hesaplaşacak. Ayrıca bin tane değil yüzbinlerce uçurtma yakalasa yaptığı hiç bir şeyi affettiremeyecek.
04.12.18 beğen 3 cevap
beyza bedir (@beyzabedir)
Bitirirken hüngür hüngür ağladığım kitap...
15.12.18 beğen 2 cevap
tahir gündoğdu (@tahirgundogdu)
Filmini de tavsiye ediyorum
15.12.18 beğen 2 cevap
Zuhal Okal

Zuhal Okal

@zuhalokal

Çok üzülerek söylüyorum ki;
beğenemedim. Insan bir gerilim bekliyor bir aksiyon bekliyor ama maalesef duygusallik çok ön plandaydı. Asla tavsiye edemeyeceğim bir film.
Ay'da İlk İnsan
filme 1 verdi
4 beğen · 3 yorum
pta (@pta)
La la land'i seyrettiniz mi , seyrettiydeniz beğendiniz mi ,aynı yonetmen olduğundan soruyorum
09.12.18 beğen cevap
Zuhal Okal

Zuhal Okal

@zuhalokal

Böyle bir dizinin bir daha gelmeyeceğine inanmak.
Samimi,gizemli, yaralayıcı,bizden olan bir dizi. Ankara'lı olduğum için de etkisi vardır üzerimde.Ilk bölümden beni kendine bağlamıştı. Behzatin kızını kaybetmesi ve aceba neden intihar etti merakıyla izlemeye devam ettim. Behzat ve Harun arasındaki diyaloglar, akbaba ve hayalet arasındaki diyaloglar inanılmaz doğal. Harunun Eda'ya duyduğu karşılıksız aşkı için en başta yok bu iş asla olmaz dedik ama 2.sezon senarist bizi şaşırttı ve harun hakkettiği karşılığı buldu. Behzat'ın aşklarından bahsedecek olursak ; Behzat hep Bahar'ı seven bir adammış aslında . Ama sevgisine karşılık bulamıyor evlenme teklifi ediyor ama reddediliyor. Behzat'ın hiç bir şeyden yüzü gülmemiş ne evlilikten ne çocuğundan kendini olabildiğince işine veren bir adam. En çok etkilendiğim sahnelerden bahsetmek istiyorum . Behzat'ın Berna'nın intihar ettiğini gördüğü sahne , Behzat'ın Bahar'a bizde mutsuz oluruz ne var ki dediği sahne ki bunu söylemek çok zordur aslında sevdiğin kişiyle mutsuzluğa da razı olmak . Esra'nın da Behzat'a aynı şeyi söylemesi sanırım en güzel sevme şekliydi. Dizinin sezon finalinde ki son sahne yani Berna'nın katilini öğrendiğimiz sahne asla ama asla unutmayacağım bir sondu. Asla tahmin edemeyeceğimiz kişinin katil çıkması inanılmaz şaşırttı beni ki aklıma geldikçe hala kötü olurum . 1. sezon bir başkaydı. Böyle samimiyette bir dizinin bir daha geleceğine inanmıyorum arkadaşlar.
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
diziye puan vermedi
5 beğen · 0 yorum
Zuhal Okal

Zuhal Okal

@zuhalokal

Gelmiş geçmiş en absürt dizi
Merhabalar. Büyük bir hayranı olduğum bu dizi hakkında şunları söylemek istiyorum.Okuyanlara şimdiden teşekkür ederim. Öncelikle dizi 3 sezon sürdü ve 3 sezon boyunca--şahsi fikrim tabi ki--dört dörtlük devam etti. Hiç bir bölümünde sıkılmadan izledim. Dizinin en büyük şanslarından biri senarist diğerleri yönetmen ve oyuncular. Ama en cok oyuncular. Oyuncular karakterleri öyle sahiplenmişler ki gerçek hayatlarında da öyle olduklarını hissettiyorlardı. O oyunculardan biri ya da ikisi olmasaydı ne olurdu düşünmek istemiyorum çünkü her bir oyuncusu diziye inanılmaz yakışıyordu. Diziyi izleyenlerin en çok hissettiği şey bence karakterleri kendi ailesi gibi görmeleri. Ben öyleyim mesela birinin başına birşey gelince üzülüyordum, kiyamiyordum. Karakterlerde,hikayede fena şekilde bir absürdluk var. Herkes bilir ki bizim ülkemizde absurd şeyler pek sevilmez. Itiraf etmek gerekir absurdlüğün en çok yakıştığı diziyi Leyla ile Mecnun. Senarist kusursuz yazıyor yönetmen kusursuz çekiyor oyuncular kusursuz oynuyor. Ama nasıl oluyorsa TRT'de yayınlanan dizi reytinglerde başarılı olamadı . Reytingler baya düşük ama popüler kültürde baya bir seveni var dizinin. Leyla ile Mecnun izleyicisi olan biri benim gözümde hep değerli ve özel kalacak. Ben de özledim adlı dizi de Leyla ile Mecnun'un final sahnesi verilmişti. Herkeste olduğu gibi bende de büyük bir hüzüne sebep oldu. Şunu da itiraf etmeliyim ki birçok duygusal sahnesi olmasına rağmen sadece tek bir sahnesi beni çok etkiledi o da Erdal bakkal'ın karısını ve çocuğunu kaybettiği sahnedir. 3 sezon boyunca para gözlülüğüyle, bencilliğiyle bizi güldüren hiç bir zaman ağlatmayan Erdal bakkal 3.sezonun sonunda beni yerle bir etti. Hala aklıma geldikçe Erdal bakkala kiyamadigimi hissediyorum. Aslında yazacak çok şey var ama kısa bırakmak istiyorum.
Bu diziyi sevenlere sevgiler..
Leyla ile Mecnun
filme 10 verdi
16 beğen · 2 yorum
Sima Tok (@simatok)
Hele İsmail Abi’nin kocaman gözleri vardı sahneleri... Bence en güzel bölümler ilk bölümlerdi ama tabii ki dizinin tamamını çok seviyorum. İlk Leyla candı ya. Burak Aksak çok iyi bir iş çıkardı.
04.12.18 beğen 1 cevap